Ako postupovať, aby celý rozvod trval čo najkratšie?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

s manželom sme sa dohodli na rozvode. Zo 6 ročného manželstva pochádza jedno maloleté dieťa. Na rozvode aj podmienkach sme sa dohodli.

Aký je postup, aby celý rozvod trval čo najkratšie?

Mám osloviť rozvodového právnika?

Ďakujem

Dobrý deň,

návrh na rozvod spolu s úpravou práv a povinností k maloletému dieťaťu môžete spísať aj Vy. Vzorov na internete je veľa.

Ak si však na to netrúfate a chcete predložiť súdu rodičovskú dohodu a dohodu o rozvode odporúčam osloviť mediátora, ktorý sa zaoberá rodinným právom. Ten s Vami dohodu preberie a následne ju spíše.

Niektoré súdy mediačné dohody uprednostňujú pred inými prípadmi a termín pojednávania vedia určiť pomerne rýchlo.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk