Ako si vymôcť peniaze od známeho?

Zodpovedané
29. sep 2020

Dobrý deň,

pred štyrmi rokmi som dala mojej známej mužovi 60 € na zhotovenie skrine. Bloček na to nemám. Skriňu nespravil a všetky moje aktivity boli zbytočné. Jeho žena vraví, že sa s ním rozvedie, že pije, ale že mi peniaze vráti. Momentálne je nezamestnaná a má 60 rokov.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je ideálne uzatvoriť dohodu o uznaní dlhu, aj keď Vás musím upozorniť, že Váš dlh je premlčaný a túto skutočnosť musíte v dohode o uznaní dlhu uviesť.

Ideálne by bolo osloviť mediátora, ktorý osloví či už priamo dlžníka alebo jeho manželku, s ktorou komunikujete. Celú vec im vysvetlí a pokúsi sa o dohodu tak, aby Vám dlžné peniaze vrátili.

Nakoľko nemáte žiadny doklad a ani zmluvu, Váš spor by som neodporúčala na súdne konanie z dôvodu vysokej neúspešnosti.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk