Aké vyšetrenia máme podstúpiť so 6 ročným synom, ktorý má diastázu?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

všimla som si, že môj 6 ročný synček má pravdepodobne diastázu brušných svalov (typ malá hrebeň na brušku, keď leží a zdvihne nôžky). Neviem či to má dlho, alebo sa mu to stalo pred pár dňami, keď sa naťahoval s veľkou snehovou guľou. Vtedy sa sťažoval na bolesť bruška, ale prešlo to.

Čo to pre neho znamená?

Aké vyšetrenie by sme mali podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pri kašli sa nevykleňuje časť bruška dopredu. To by svedčalo pre pruh, tak je vhodné fyzioterapeutické sedenie s navrhnutím cvikov na posilnenie svalstva a odstránenie diastázy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas