Ako dlho pretrváva riziko nákazy pri ovčích kiahňach?

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

6-ročný synovec má už 2 týždne ovčie kiahne, hoja sa mu posledné vyrážky. Jeho 12-ročná sestra ich ešte neprekonala, zatiaľ nemá žiadne príznaky. Čítala som, že inkubačná doba je 14 - 21 dní. Som tehotná a kiahne som prekonala v detstve. Nechcem riskovať pásový opar a zdravie 3-ročnej dcérky, ktorú o pár dní čaká druhá dávka Varivaxu.

Ako dlho by sa s neterou nemali ešte teraz stretávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

minimálne ešte týždeň sa nestretávajte, potom by už mala byť neterka mimo inkubačnej doby a ak sa ochorenie neprejavilo, už by sa nemalo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas