Ako liečiť častú zápchu u 9 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom zápchy u 9 mesačného dieťaťa. Ako sme začali s príkrmami, tak dcérka má problémy so zápchou. Ešte ju dojčím. Doobeda papá strúhané jablko, teraz aj slivky, ringloty. Do všetkého dávam drvenú rascu a vločky. Pije veľa vody. Naša pediatrička mi poradila v najhoršom prípade dávať 1/4 glycerínového čipku. Aj tak sa trápi Až sa spotí, plače a úľava je chvíľková. Potom má zaparenú riťku.

Čo mi odporúčate?

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

takže problém je, že dcérka má bolestivé vyprázdňovanie?

Nenapísali ste, ako často, ale v podstate, ak je problém v bolestivosti, tak by som na niekoľko týždňov nasadila nejaké podporné látky na vyprázdňovanie - Forlax jedno vrecúško denne. Skúste na dva týždne.

Ak pomôže poraďte sa o ďalšom postupe s Vašou pani doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas