Ako motivovať dvojročné dieťa, aby nosilo okuliare?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

moje dvojročné dieťa má nosiť okuliare a okluzor. Vydrží s nimi maximálne 30 sekúnd a niekedy si ich strhne hneď po nasadení. Rozumiem, že prvé týždne sú na rodičoch, ale nechceme mu to znechutiť hneď na začiatku. Pre zabiehajúce očko sme boli u očného a boli mu namerané vysoké dioptrie.

Ako motivovať dieťa, aby si nechalo okuliare na očkách?

Ako s tým máme my rodičia bojovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre začiatok dajte okuliare bez skiel, iba rámy, aby si zvykalo na pocit niečoho na tvári. A ak ich aj zahodí, tak ich nepoškodí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas