Ako pomôžem trojtýždňovému synovi, aby sa sám vykakal?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

mám trojtýždňového syna, ktorého som pred vyše týždňom na 4 dni odstavila od materského mlieka. Mala som veľké bolesti prsníkov, trpela som a plakala pri každom kojení. Mlieko som si aj odsávala, ale syna som musela dať aj na umelé mlieko. Kúpila som Hami. Po 4 dňoch som začala syna opäť kojiť a bolesti som mala minimálne a znesiteľné.

Doktorka nám poradila BioGaia kvapky každý deň. Užíva ich už 5. deň. Vitamín K neužíva, keďže ho má dostatok z umelého mlieka. Vigantol užíva
každý deň a aj Espumisan kvapky.

Syn vôbec nekaká, aj keď sa mu snažím raz denne pomôcť. Pri kojení mi niekedy prsník ide odtrhnúť ako sa krčí od bolesti. Prdí, ale doktorka povedala, že má plyny v brušku.

Keď sa mu podari vykakať, tak stolica je ukážková.

Ako mu pomôžem, aby sa aspoň raz za deň sám vykakal?

Rektálna rúrka nepomáha. Občas pomáha to, že mu zdvihnem nohy, keď sa zapre, tak potlačí a ide to von.
Cvičíme s nohami, aj bruško masírujem. Moja strava je prispôsobená k jeho potrebám, ale občas zhreším. Zjem kavenky, Mars tyčinku.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nehrešte, robíte to pre synčeka. Zo stravy Vám radím vynechať aj pečivo, ak ste mali niekedy problémy s nafukovaním po nejakých potravinách, (príklad mlieko, cibuľa, šalát) tak aj tie potraviny.

Stolica synčeka nemusí byť každý deň, ale nemala by byť ani bolestivá, nepríjemná.

Espumisan pravidelne 5x denne, Bioagaia pokračovať, samozrejme masážne bruška a cvičenie s nôžkami sú tiež správny a dôležitý aspekt.

Môžete ešte skúsiť Coli-prev kvapky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas