Ako postupovať, keď trojmesačné bábo má krv v stolici?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

moju trojmesačnú dcérku som začala dokrmovať Kendamilom, keďže mi mlieka ubúda. Odvtedy som však našla zakaždým v jej stolici stopy krvi.

Prvýkrát toho bolo viac, odvtedy menej. Ale stále to tam je. Trvá to už týždeň. Sú to len úplne mikro bodky, ktoré vidno, keď to fakt študujem, ale dosť ma to znepokojuje.

Doktorka nám povedala, že je to ok a takto si jej tráviaci trakt zvyká na bielkovinu kravského mlieka. Mne sa to však nepozdáva. Malinká neplače a celkovo je odvtedy oveľa spokojnejšia, aj krásne priberá. To sa predtým dialo len málo.

Mlieko by som nerada menila, lebo jej chutí a aj zloženie sa mi pozdáva oproti ostatným.

Mám to naozaj ignorovať a čakať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je pravdou, že po prechode na umelé mliečko môže prechodne v stolici byť prítomná krv, ale ak pretrváva krv v stolici týždeň (resp. už možno aj viac?) ja by som už nejaké prešetrovanie u dieťatka navrhla.

Na druhej strane dieťatko Vám krásne priberá, je spokojné. Takže môže to chcieť naozaj iba čas a Vaša pani doktorka je v tomto prípade možno trpezlivejšia ako ja.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas