Ako správne liečiť častú chorobnosť 4,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

4,5-ročnému synovi vybrali nosnú mandľu pre neustále soplíky, dýchanie ústami, chrápanie. Po vybratí mandle žiadne zlepšenie. Dvakrát do mesiaca sopeľ, kašeľ. Aj uško ho 2x chytilo.

Užíval aj celkové ATB a začal strašne škrípať zubami. Pediatrička nás poslala iba na ORL a tam nám navrhli, aby bral dlhodobo kortikoidy do nosa a Aerius. Alergia z krvi negatívna na pele, mlieko.

Je táto liečba správna?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude chorobnosť naďalej pretrvávať, tak je vhodné imunoalergologické vyšetrenie.

Dovtedy je možné ešte skúsiť nejaký bakteriálny lyzát na predpis od doktorky. Napr. BronchoVaxom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas