Aký liek pomôže štvorročnej dcérke, ktorá má opakujúce sa soplíky?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcérka mala v apríli 4 roky a už viac ako rok chodí do škôlky. Stále má husté soplíky. Lekárka jej dáva Pamycon a Trifed. Užíva lieky na imunitu a už mesiac sa celkom drží.

Vo februári sme jej dali vybrať nosné mandle, no nepomohlo to.

Aký liek jej pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade hustých hlienov by ste mohli pridať do liečby niečo na uvoľnenie hlienov. Na trhu je veľké množstvo prípravkov na to určených (napr. Sinupret, Nasivin sinus atď).

Na uvoľnenie hlienov dobre pôsobí aj inhalácia Vincentkou a zvýšená nosná hygiena - izotonická morská voda + preplachy konvičkou.

Pamycon je na liečbu bakteriálnych infekcií, v liečbe dlhodobo nemá opodstatnenie.

Toto by mohlo pomôcť. U škôlkarov sú pravé zahlienenie a kašeľ najväčším zdravotným problémov trápiacich rodičov a deti, výber nosnej mandle je často hlavným "pomocníkom", avšak nanešťastie nie vždy.

Ak bude pretrvávať aj vyššia chorobnosť (opakovane antibiotiká, vysoké horúčky atď), tak je vhodné aj imunoalergologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas