Dcérka hnačkuje a pravdepodobne má baktériu Campylobacter. Je nutné navštíviť pediatra?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka od soboty hnačkuje. V sobotu to bolo najhoršie, mala aj zvýšenú teplotu. Na wc bola 12x, v nedelľu 5x, v pondelok 4x a dnes zatiaľ 3x.

Dnes mi aj zo škôlky volali, že je zatvorená, lebo je tam nejaké infekčné ochorenie, ktoré spôsobuje hnačkovanie. Ide o baktériu Campylobacter.

Je nutné ísť k pediatrovi?

Dávam jej Smectu a probiotiká Dekadex.

Ďakujem

Dobrý deň,

Campylobacter nie je infekčný, je zo stravy. Najčastejšie z kuracieho mäsa.

Infekčné sú vírusy rotavírusy, norivirus, adenovirus atď. Príznaky sú cca rovnaké.

Ak stav zvládate, nemá horúčky, tak kúpte Enterol a dávajte jej a malo by to prejsť aj samé. Len to chce čas. A dodržiavať diétu. Ryža, banán, suché pečivo, žiadne mlieko, tučné jedlá. Dbať na hydratáciu, nakoľko hnačkami tratí vodu. Vydezinfikovať Sanitolom hračky a wc po každej stolici.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas