Koľko času môže dvojročné dieťa stráviť v lete na slnku?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

máme dvojročné dieťa a do zahraničia sa v lete nechystáme. Budeme chodiť na chatu a na kúpalisko.

Koľko času môže dvojročné dieťa stráviť v lete na slnku?

Môže sa už opaľovať tak ako my?

Ktorý detský krém na opaľovanie je vhodný?

Musí mať vysoký ochranný faktor?

Malo by dieťa nosiť von detské slnečné okuliare?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti (rovnako ako dospelí) by sa mali vyhýbať priamemu opaľovaniu. Je to príčina malígnych nádorov kože. Trend opaľovania už našťastie ide výrazne do úzadia, nakoľko je vyslovene nezdravé.

Počas exponovaných hodín od 11. - 15. tej by dieťa na priamom slnku vôbec nemalo byť. Mimo týchto hodín je potrebné dieťa mazať vysokým filtrom. Či si vyberiete minerálny
Bioderma Photoderm Mineral SPF 50+ sprej, alebo chemický La Roche-Posay Anthelios DP mlieko pre bábätká SPF50+ R16 50 je na Vás a na tom, že akú kožu má Vaše dieťa.

Vonku by dieťa malo mať vždy aspoň pokrievku hlavy s clonou očí a ideálne aj okuliare s kvalitným ochranným filtrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas