Má môj syn kiahne alebo výsyp z kúpania?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

synovi sa začali v podvečer tvoriť vyrážky. Najskôr mal asi 5 a do večera cca 20 po tele. Myslela som s,i že kiahne, ale do rána sa to nijako nezmenilo. Nie sú podliate.

Boli sme sa 2 dni kúpať na jazere vo vysokých teplotách. Syn všeobecne nezvykne mávať problémy a pokožku máva krásnu. Nemá iné sprievodné javy, ani si to neškriabe.

O čo by mohlo ísť?

Je to začiatok kiahni?

O týždeň máme ísť na svadbu.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o kiahne. To uvidíte podľa toho, či sa ani do 24 hodín od vyhodenia nebudú plniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas