Malo vybratie nosnej mandle u mojej dcéry vôbec význam?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

4-ročnej dcére pred mesiacom a pol vybrali nosnú mandľu a jednu krčnú jej zmenšili. Dovtedy bývala síce chorá, ale vždy vydržala v škôlke aspoň tie 2 týždne. Väčšinou mala "len" sople, antibiotiká užívala asi 2x. No odvtedy ako jej mandľu vybrali, tak je chorá ešte častejšie. Za mesiac a pol bola chorá už 3x. Má sople, vkuse kašle a ja už neviem čo jej mám dať, aby jej to konečne prešlo. V škôlke vydrží ledva týždeň a zase je tam, kde predtým. Tak naivne som dúfala, že jej výber mandle pomôže, ale naopak, je to ešte horšie. Ja viem, že teraz je veľa detí chorých, ale takto často chorá nebola ani ten prvý rok v škôlke.

Ukáže sa výsledok neskôr, alebo to bude takto už stále?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa to časom zlepší. Jej imunita bude vyzrievať, bude sa trénovať tým, že sa stretáva s novými podnetmi. Teraz je naozaj jedna z najintenzívnejších sezón ochorení za posledné roky. Vidieť to v škôlkach, školách a v práci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas