Mám ukončiť rehabilitácie mesačného synčeka?

Zodpovedané
13. nov 2021

Dobrý deň,

keď mal synček 1 mesiac, tak naša pediatrička ho poslala do rehabilitačného centra. Zdalo sa jej, že neotáča hlavu do jednej strany. Myslím si, že sa mu vtedy na poradni len nechcelo. Aj dosť plakal a nemal svoj deň. Odoslala nás čisto preventívne, nech ho iba pozrú.

V centre mu diagnostikovali miernu asymetriu a odporučili cvičenie Vojtovej metódy.

Teraz má 4 mesiace a točí sa ako vrtuľa, pasie baránky a drží hlavičku. Vojtovku občas doma zacvičíme, nie pravidelne. Okolie hovorí, že syn vyzerá v poriadku.

Iný pediater by to asi neriešil. Návštevy rehabilitačného centra boli doteraz v poriadku.

Mám rehabilitácie ukončiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by bolo najlepšie sa o tom poradiť v rehabilitačnom centre. Je len fajn, že pani doktorka si všimla asymetriu. Navyše, ak bola taká malá. Mohla by sa prehlbovať a viesť k nesprávnemu PMV, ale takto sa to skoro podchytilo a možno práve preto netreba pokračovať v cvičeniach v tomto veku.

O tom by však mali rozhodnúť v rhb centre, kde synčeka poznajú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas