Moja škôlkarka je stále chorá. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej dcérky, ktorá od nástupu do škôlky 9/2019 je stále chorá. Ako počítam, tak každé 2 mesiace a vždy skončí na antibiotikách s tým, že má zapálené hrdlo a kašeľ. Vo februári 2020 mala zápal pľúc a boli sme aj v nemocnici. Potom to znovu začalo a každé 2 mesiace bola chorá.

Snažím sa jej dávam vitamíny, Imunoglukan, vitamín C, B komplex.Teraz je opäť chorá. Z ničoho nič začala večer kašlať a potom aj hrdlo. Už mám niekedy pocit ako keby jej doktor dával antibiotiká či treba a či nie. Veď to nemôže byt tiež dobré pre trojročné dieťa brat toľko atb a sirupov od kašľa.

Hľadám riešenie, kde je problém.Kúpili sme teraz inhalátor a dávam Vincentku. Myslím si, že nezaberá.

Existujú aj iné inhalačné roztoky?

Zajtra by som chcela opäť volať doktorovi, že po týždni ešte nie je stále ok.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam imunoalergológiu a ORL vyšetrenie. Časté užívanie ATB nie je určite vhodné pre nikoho, bohužiaľ, ak to je nutné, nedá sa nič robiť.

Otázne je, či je to vždy nutné. Väčšina infekcii v zmysle kašľa a bolesti hrdla je spôsobená vírusmi a teda nie sú ATB nutné, ale to už posúdi lekár, ktorý ich naordinuje..

Dávajte jej vitamín D počas celej zimy a probiotiká.

Na inhaláciu je napríklad aj fyziologický roztok, Yabro.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas