Signalizuje silné nočné potenie u dieťaťa niečo vážne?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

syn má rok a 19 mesiacov a v noci sa potil tak silno, že mal mokré celé vlásky aj chrbátik. Keď mal asi pol roka, potil sa podobne pri zaspávaní. Bol síce teraz chorý, ostali mu trochu soplíky, ale teploty nemá.

Môže to potenie signalizovať niečo vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemyslím si. Sú také deti, ktoré sa v spánku veľmi potia. Ak to nie je cez deň, bez námahy, nemalo by ísť o žiadne ochorenie.

Skúste možno znížiť teplotu v miestnosti, dať mu ľahšie oblečenie na spánok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas