Trojmesačný synček má soplík bielej farby. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

môjmu trojmesačnému synčekovi v noci začal tiecť taký biely priesvitný sopeľ ako keby v ňom boli bublinky. Odsávam mu ho len ide to ťažko. Na synčekovi vidieť, že ho to rozčuľuje. Možno mu aj zateká.

Neviem či to spôsobil suchý vzduch v izbe, alebo synčekovi začína nádcha. Snažím sa často vetrať. Teplotu nemá pred každým papaním.

Čo mu môžem dávať do nošteka?

Keby to bola nejaká začínajúca viróza, bol by soplík inej farby?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o virózu a začínajúcu nádchu. Soplík je na začiatku virózy vždy priesvitný. Ako viróza postupuje, tak soplík žltne (niekedy aj po noci je žltý, lebo je hustejší) až zelenie. To nie je prejavom bakteriálnej infekcie ako sa traduje, ale iba bežný postup ochorenia.

Pred odsatím treba do nošteka synčekovi striekať Aliamare, počkať 15 sekúnd a potom odsať. A to vyslovene dôkladne pred spánkami. Na spánky je ho vhodné vykladať na klinový matrac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas