Neovulujem a nereagujem ani na Clostilbegyt. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

už som raz bola tehotná, žiaľ dieťa nemáme. Od pôrodu neovulujem. Už je to 7 mesiac, čo sledujem ovuláciu. Dva cykly som mala Clostilbegyt a nemala som ani jeden dominantný folikul.

Ešte mi zistili, že mám mierne PCO. Testosterón mám v poriadku a aj prolaktin. Prvý cyklus som brala 1-0-1 a druhý 1-1-1 a nič.

Čo by ste mi odporúčali?

Partner má horší spermiogram, oligoasthenoteratozoospermiu.

Ďakujem

Dobrý deň,

postup je taký, že cestou OG sa môže realizovať stimulácia Clo 3x. Následne by som odporučila - ak nemáte vyšetrené AMH, bolo by dobré doplniť.

A tak isto kompletný hormonálny profil. Následne podľa výsledkov sa rozhodne o ďalšom postupe.

Držím palce

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk