Aké reálne dopady má osobný bankrot, keď som konateľ a jediný spoločník svojich dvoch s.r.o.?

Zodpovedané
20. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o mojej situácii.

Aké reálne dopady by mal osobný bankrot pokiaľ som konateľ a jediný spoločník svojich dvoch s.r.o.?

Neviem sa pohnúť kvôli exekúciám, zamestnaná nie som, nemám žiadny majetok. Čítala som, že mi môžu siahnuť na imanie s.r.o.

V akom rozsahu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v rámci oddlženia by sa malo docieliť najvyššie možné uspokojenie veriteľov z majetku alebo z príjmov dlžníka. Keďže obchodný podiel je majetkovou položkou vo vlastníctve dlžníka, nemožno vylúčiť, že sa na uspokojenie veriteľov použije aj tento obchodný podiel (čím sa de facto rozpredá majetok predmetnej obchodnej spoločnosti).

Ohľadne detailov oddlženia by som Vám odporúčala kontaktovať Centrum právnej pomoci.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk