Ako dokážem inšpektorátu práce, že sme nedostávali výplatné pásky?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Zamestnávateľ nám výplatné pásky vôbec nedáva, preto som ju nedostala ani teraz.

Ako dokážem inšpektorátu práce, že sme nedostávali výplatné pásky?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí podať na inšpektorát podnet, v ktorom budete tvrdiť, že Vám zamestnávateľ nevydával výplatné pásky.

IP bude od zamestnávateľa žiadať dôkazy, že Vám pásky riadne vydával, ak zamestnávateľ absenciu výplatných pások poprie.

V podnete musí byť presne uvedené, o akého zamestnávateľa ide a musí v ňom byť Vaše meno. Inak sa IP podnetom nemusí zaoberať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk