Ako postupovať, keď som dala výpoveď a zamestnávateľ so mnou nekomunikuje?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

od 17.1.2023 som PN a podala som aj výpoveď. Momentálne som vo výpovednej lehote a zároveň stále PN. Zamestnávateľ mi mal poslať PN za prvých 10 dní a mzdu za 6 odpracovaných dní v januári. Dostala som od neho sumu a netuším, či to je mzda, PN alebo obe spolu. Nedvíha mi telefón, nereaguje na sms.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené informácie by mali vyplývať z výplatnej pásky. Tú by Vám mal zamestnávateľ dať k dispozícii rovnakým spôsobom ako Vám ju bežne poskytoval /t. j. v listinnej alebo elektronickej podobe/ a aj v rovnakom termíne.

Ak sa zamestnávateľ omešká s doručením výplatnej pásky, môžete v tejto veci podať podnet na príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk