Ako donútim bývalého manžela, aby mi posielal polovicu na splátky hypotéky?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

od septembra septembra. On ostal žiť v nehnuteľnosti, ktorú sme nadobudli počas manželstva. Hypotéka odchádza z môjho účtu, keďže ja som vedená ako hlavný dlžník. V čase žiadosti o hypotéku som len ja mala zmluvu na dobu neurčitú. Dohodnúť na vyporiadaní BSM odmieta, chce to riešiť súdom. Keďže som si kúpila byt, platiť dve hypotéky v plnej výške je pre mňa dlhodobo neudržateľné.

Ako donútim bývalého manžela, aby mi posielal polovicu na splátky hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je najschodnejším a aj najefektívnejším riešením urýchlene požiadať súd o rozdelenie BSM. V rámci toho sa súd vysporiada aj s hypotékou, ktorú ste si brali spolu s manželom.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk