Ako postupovať, keď chcem zrušiť zákaz priblíženia?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

chcem zrušiť zákaz priblíženia voči mojej osobe - tzv. neodkladné opatrenie. Ide o zákaz kontaktovania, zákaz vstupu do obydlia. Ja som poškodená, no chcem to zrušiť. Zákaz vybavil môj právnik a zrušenie odmieta, už so mnou nebude spolupracovať.

Ako postupovať a ako formulovať návrh na zrušenie?

Musím sa obrátiť na právnika?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste ako navrhovateľka žiadali o zákaz priblíženia a už nemáte záujem na jeho ďaľšom trvaní, môžete podať žiadosť na ten súd, ktorý zákaz pôvodne vydal, aby ho zrušil.

V tomto novom návrhu treba uviesť spisovú značku rozhodnutia, ktorým bol zákaz nariadený a skutočnosti rozhodujúce pre jeho zrušenie.

Ak máte záujem o zastupovanie v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk