Ako predať nehnuteľnosť, od ktorej nemám kľúče?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

mám 35 rokov a od 13 rokov som majiteľom garáže. Garáž nevyužívam, nakoľko bývam v rodinnom dome. Garáž je v meste, roky ho využíva jeden známy. Dane platím ja.

Pred rokom mi zomrel otec, ktorý garáž známemu ponúkol. Kým som bola dieťa, tak sa o to staral otec, ale vždy tú garáž využíval rodinný príslušník. Môj otec bol typ, ktorý poskytol pomoc komukoľvek. Ja by som chcela garáž predať, ale nemám ani kľúče a ani nijaký papier o tom, že dotyčná osoba za garáž nič neplatí. Dotyčná osoba tvrdí, že mu môj otec garáž predal, ale ja som stále majiteľ a o ničom takom neviem. Odmieta mi vydať kľúče.

Je to rodinný známy a ja som mu ju nikdy neprenajala.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám, aby ste známemu zaslali doporučeným listom výzvu, aby garáž vypratal a sprístupnil Vám ju. Pokiaľ tak neurobí, môžete podať na súd návrh, ktorým budete vypratanie garáže žiadať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk