Ako sa odhlásim z členstva vo volebnej komisii z funkcie predsedu?

Zodpovedané
29. sep 2023

Dobrý deň,

v nasledujúcich voľbách som sa chcela zúčastniť ako člen vo volebnej komisii. Na prvom zasadnutí ma vyžrebovali ako predsedu. Následne starosta obce povedal, že ma budú informovať, kedy bude školenie v meste pre predsedov a podpredsedov. Teraz som sa dozvedela, že sa toto stretnutie už odohralo 14.9.2023, ale nikto ma neinformoval. Starosta si nesplnil svoju oznamovaciu povinnosť. Z toho dôvodu by som chcela z úlohy predsedu odstúpiť, keďže som nebola ako predseda zaškolená.

Ako postupovať?

Komu a akým sposobom to ohlásiť, keď sa chcem vzdať členstva vo volebnej komisii vo funkcii predsedu?

Sú na to nejaké tlačivá?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákon nepočíta s právom predsedu vzdať sa funkcie predsedu a ostať naďalej členom volebnej komisie. Ak by ste mali záujem, môžete sa vzdať členstva vo volebnej komisii. Oznámenie by malo byť doručené predsedovi komisie, čiže Vám.

Keďže v tomto prípade by šlo o jednoznačný konflikt záujmov, odporúčala by som Vám riešiť celú záležitosť na obci, v ktorej ste mali byť vo volebnej komisii.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk