Akou formou mám uzavrieť nový pracovný pomer počas trvania rodičovskej?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

momentálne som zamestnankyňa a som na RD, ktorá mi končí v decembri 2023. U pôvodného zamestnávateľa mi bola pracovná pozícia za ten čas zrušená. Do pôvodného zamestnania sa ani vrátiť nechcem.

Aktuálne mám možnosť nastúpiť k novému zamestnávateľovi.

Akou formou mám uzavrieť nový pracovný pomer počas trvania RD?

Mám podpísať dohodu alebo TPP, ak nechcem súčasne prísť o rodičovský príspevok?

Akým spôsobom potom najlepšie uzavrieť pôvodné zamestnanie?

Aké mám oznamovacie povinnosti voči pôvodnému zamestnávateľovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

oznamovacie povinnosti voči pôvodnému zamestnávateľovi nemáte žiadne. Pôvodný pracovný pomer Vám odporúčam ukončiť dohodou ku dňu skončenia RD.

Pokiaľ ide o nového zamestnávateľa, je na Vás, aký typ pracovného pomeru preferujete. Na výplatu rodičovského príspevku to nebude mať žiaden vplyv, ak bude pôvodné zamestnanie trvať do konca RD.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk