Aký je môj pracovný čas mesačne?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

v pracovnej zmluve mám uvedený pracovný čas 24 hodín týždenne. So zamestnávateľom mám dohodu, že môžem v práci zostávať podľa objemu mojej práce, čiže každý týždeň je to inak.

Ako si správne vypočítať hodiny mesačne, aby to na konci mesiaca sedelo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie som si istá, či správne rozumiem otázke.

Vaším pracovným časom je čas uvedený v zmluve, všetko nad rámec zmluvných hodín by Vám mal zamestnávateľ platiť ako nadčasy. Evidencia pracovného času by sa po správnosti nemala upravovať tak, aby "sedela". Mala by reflektovať skutočne odpracované hodiny.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk