Dom má dvoch majiteľov a druhý majiteľ neprispieva, nezaujíma sa. Je možné zrušiť jeho vlastníctvo?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

moja rodina vlastní rodinný dom. Tento dom má dvoch majiteľov. Jeden z majiteľov žije v zahraničí. Rodina sa nepohodla a druhý majiteľ nám robí problémy. Keďže polka domu patrí jemu, tak potrebujeme jeho schválenie na prihlásenie nových členov rodiny. Nedá sa s ním komunikovať a ani dohodnúť. O dom nejaví záujem, nestará sa a ani neprispieva na opravy a starostlivosť.

Dá sa zrušiť jeho vlastníctvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

nikoho nemožno nútene zbaviť vlastníctva.

Pre Vás by bolo najlepšie, ak by spoluvlastník domu z Vašej strany rodiny požiadal o vyporiadanie podielového spoluvlastníctva. Tým by ste docielili, že by bol "problémový" podielový spoluvlastník nútený predať svoj podiel druhému spoluvlastníkovi /alebo inej osobe, ktorá sa na tom s týmto spoluvlastníkom dohodne /za trhovú cenu/.

Ak máte záujem o ďaľšie poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk