Firma nechce preplácať rekreačné poukazy. Ako sa môžeme brániť?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

splnila som všetky podmienky na preplatenie rekreačného príspevku u zamestnávateľa. Zamestnávateľ však vyhlásil, že tieto príspevky nerieši a neprepláca, lebo na to nemá peniaze. Ostatní zamestnanci to už ani neskúšajú riešiť a v tichosti to akceptujú, lebo so zamestnávateľom nechcú byť za zlé.

Je možné v tejto veci nejako pohnúť?

Mám podať podnet na Inšpektorát práce?

Môžem si pýtať od zamestnávateľa písomné potvrdenie o tomto jeho rozhodnutí nepreplatenia a posunúť ho na Inšpektorát práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že zamestnávateľ nebude ochotný vydať Vám potvrdenie o tom, že poukazy neprepláca, lebo na to nemá peniaze.

V princípe ste oprávnená podať v tejto veci podnet na Inšpektorát práce. Predpokladám, že zamestnávateľovi povinnosť poskytovať svojim zamestnancom rekreačný poukaz vznikla. Zamestnávateľ zamestnáva viac ako 49 zamestnancov, má zamestnancov, ktorých pracovný pomer u neho trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov a minimálne niektorí z týchto zamestnancov podali žiadosť o príspevok na rekreáciu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk