Je eshop povinný prevziať tovar na vrátenie aj v prípade, že im to vopred zákazník písomne neoznámil?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom situácie.

Čo ak zákazník neoznámi vrátenie tovaru eshopu do 14 dní a tovar len pošle bez upovedomenia?

Musí eshop tovar prevziať?

Počíta sa 14 dní na vrátenie vrátane toho kedy ho osoba prevzala?

Napríklad: Tovar sme prevzali 1.6.2023.

Je posledný deň na odoslanie 14. jún alebo 15. jún?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodne by som Vám odporúčala, aby ste k vrátenému tovaru priložili oznámenie o tom, že si želáte od zmluvy odstúpiť.

Ak ste o práve odstúpiť od zmluvy boli riadne poučený, posledný deň na odstúpenie a zaslanie tovaru predajcovi je 15.6. Ak ste neboli riadne, resp. vôbec poučení, je táto lehota dlhšia.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk