Je v poriadku, keď manžel pri preberaní cestovných náhrad podpisuje vyššiu sumu ako dostáva?

Zodpovedané
13. apr 2023

Dobrý deň,

manžel pracuje ako vodič z povolania, tým pádom má nárok na cestovné náhrady - diéty.

Je v poriadku, keď pri ich preberaní podpisuje sumu vyššiu ako mu je vyplatená?

Má nárok žiadať si kópiu dokumentu prebratia diét, ktorú podpíše?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nie je v poriadku, ak zamestnávateľ Vášmu manželovi vypláca nižšie sumy ako tie, ktoré sú uvádzané na podpisovanom potvrdení. Pokiaľ na to nie je nejaký špecifický dôvod - napr. že zvyšnú časť náhrad zamestnávateľ posiela Vášmu manželovi na účet.

Váš manžel je za každých okolností oprávnený žiadať, aby mu zamestnávateľ vydal kópiu potvrdenia.

Ak by zamestnávateľ v tomto pokračoval aj naďalej a odmietal zamestnancom vydávať potvrdenia, odporúčala by som Vášmu manželovi, aby sa v tejto veci obrátil na príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk