Kto po mne zdedí majetok, ktorého som výlučným vlastníkom?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dedičstva.

Kto po mne zdedí majetok, ktorého som výlučným vlastníkom?

S partnerom žijeme v spoločnej domácnosti, manželia nie sme a máme spolu 2 maloleté deti. Trvalý pobyt má partner inde. V mojom byte žije odkedy sme spolu, ale nie papierovo.

Ďakujem

Dobrý deň,

po Vás by v tomto prípade dedili iba Vaše deti (každé 1/2 dedičstva).

To, či Váš partner s Vami žije v spoločnej domácnosti alebo nie, je v tomto prípade irelevantné. Dediť by mohol iba vtedy, ak by sa stal Vaším manželom, alebo ak by ste vy nezanechali žiadnych potomkov /deti, vnukov/.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk