Má podpredseda volebnej komisie rovnakú odmenu ako jej predseda?

Zodpovedané
11. mar 2024

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom volebnej komisie, keďže ma určili za podpredsedu a musím sa zúčastniť školenia.

Bude moja odmena rovnaká ako pre predsedu alebo rovnaká ako pre člena komisie?

Nedáva mi zmysel, že sa musím zúčastniť ešte aj toho školenia a dostanem to isté, čo dostane ten, ktorý sa školenia zúčastňovať nemusí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak budete členom volebnej komisie v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, malo by platiť nasledovné:

Člen okresnej a okrskovej volebnej komisie má nárok na odmenu 69 EUR za deň konania volieb, predseda komisie 89,70 EUR a zapisovateľ 86,25 EUR. Výška odmeny v prípade druhého kola volieb bude stanovená po zverejnení priemernej mzdy v národnom hospodárstve za štvrtý štvrťrok 2023.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk