Má rodič právo vidieť RTG snímok zlomenej ruky svojho dieťaťa?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

dcéra si zlomila ruku, boli sme na pohotovosti a lekárka mi odmietla ukázať snímok. Iba mi povedala, že dcéra má zlomenú ruku. Keď som si pýtala viac informácií, tak mi povedala diagnózu po latinsky a vraj načo potrebujem vidieť snímok, keď sa do toho aj tak nerozumiem.

Je nejaký zákon, podľa ktorého má rodič právo vidieť takýto snímok?

Je lekár povinný ukázať RTG snímok zákonnému zástupcovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekárka určite nepostupovala správne. Snímok Vám určite ukázať mala, eventuálne Vám ho mala poskytnúť i na nejakom médiu - CD, DVD a pod.

Ak máte záujem, môžete o snímok požiadať dodatočne, príp. podať podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou za nesprávny postup.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk