Má zamestnanec nárok čerpať deň voľna pri nástupe dieťaťa do 1. ročníka?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom možnosti voľna z práce.

Existuje niečo ako paragraf na prváka pri nástupe do prvej triedy?

Má zamestnanec nárok čerpať deň voľna s náhradou mzdy pri nástupe dieťaťa do prvého ročníka?

Je zamestnávateľ povinný niečo také umožniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákon neukladá zamestnávateľovi povinnosť poskytnúť zamestnancovi voľno pri nástupe dieťaťa zamestnanca do prvej triedy.

Ak máte záujem dieťa sprevádzať, budete si musieť pravdepodobne vziať dovolenku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk