Mala som malú nehodu a zistila som, že mám neplatnú STK. Čo ma čaká?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

oškrela som cudzie auto. Nechala som odkaz s mojím mobilom a úprimným poľutovaním, že hneď budem kontaktovať poisťovňu. Ako na potvoru, tak poškodené auto patrí známenu advokátovi. Jednalo sa iba o oškretý blatník. Zdal sa dosť naštvaný, ale dohodli sme sa. V piatok to riešime. Pri vypisovaní papierov do poisťovní som s hrôzou zistila, že som ešte aj o 5 týždňov prešvihla STK. Tu mám dohodnutú už zajtra, ale hlavu mám zo všetkého v smútku.

Môže poisťovňa odmietnuť plnenie /hoci teda poistka je riadne zaplatená/, lebo som v čase nehody nemala platnú STK?

Môže mi dodatočne prísť nejaká pokuta za omeškanie STK, hoci som si na nedostatok prišla sama a hneď to riešila?

Ďakujem

Dobrý deň,

postup poisťovne bude závisieť od vážnosti spôsobenej nehody a od celkovej výšky škody.

Ak by poisťovňa chcela v tomto prípade uplatňovať voči Vám nejakú sankciu, mala by preukázať, že technický stav vozidla mal na vznik dopravnej nehody vplyv. Spôsobenú škodu poisťovňa v každom prípade poškodenému uhradí. Následne však môže plnenie poskytnuté poškodenému vymáhať od Vás späť.

Nezávislé od toho Vám za neplatnú STK hrozí pokuta od štátu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk