Mám nárok na polovicu bytu, keď neplatím náklady spojené s jeho používaním?

Zodpovedané
6. máj 2023

Dobrý deň,

som polovičnou vlastníčkou bytu, ale neužívam ho a ani v ňom nebývam. Používa ho druhý spoluvlastník. Náklady (energie voda a správa) spojené s užívaním bytu si platí on. On tvrdí, že vzhľadom na to nemám nárok na polovicu bytu.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo Vám tvrdí druhý spoluvlastník, je absolútny nezmysel. Neplatenie nákladov súvisiacich s užívaním Vás v žiadnom prípade nezbavuje Vášho spoluvlastníctva.

Je štandardom, že ten, kto byt reálne užíva, hradí náklady spojené s užívaním bytu. Ako spoluvlastník by ste dokonca boli oprávnená žiadať od neho akési "kvázinájomné", keďže užíva aj Vašu polovicu bytu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk