Mám právo sa sťažovať vedúcemu, keď mám nezapočitané pracovné hodiny?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

asi pol roka pracujem na železnici. Je to 8-hodinová práca /7,5 + pol hodina prestávka neplatená/. Začínam poobednou 13:30 a končím 21:30, potom pôjdem domov a začínam rannou 6:00 do 14:00. Problém mám ten, že každý mesiac máme robiť mesačnú uzávierku, čiže skončím 21:30 a potom robím niekedy aj do druhej zadarmo. Potom idem domov a už mám prísť naspäť.

Kde je tu teda odpočinok?

A to, že sa mi tie hodiny vôbec nezapočítajú, je to normálne?

Prečo mi ich nedajú ako náhradné voľno?

Mám právo sa sťažovať vedúcemu alebo šéfovi nech s tým niečo urobia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

všetky odpracované hodiny by sa mali započítavať do odpracovaného času a buď by ste ich mali dostať zaplatené ako nadčas, alebo by ste za ne mali dostať náhradné voľno.

Ak nedôjde k náprave evidencie priamo zamestnávateľom ani po Vašej výzve, odporúčala by som Vám podať v tejto veci podnet na Inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk