Manžel neprevzal 3x zásielku a boli u nás policajti. Je to štandardný postup?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

z dôvodu práce v zahraničí manžel neprevzal 3x po sebe list do vlastných rúk zo sociálnej poisťovne. Včera boli kvôli tomu u nás policajti a vraj musí prísť na výsluch.

Je to klasický postup kvôli neprevzatej zasielke?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade dlhodobej neprítomnosti na Slovensku by som predpokladala, že odcestovaný niekomu udelí plnomocenstvo na preberanie poštových zásielok, aby nedochádzalo k podobným situáciám.

V závislosti od toho, o aké rozhodnutie ide, Sociálna poisťovňa je oprávnená použiť na doručovanie zásielok aj policajný zbor. Predpokladám, že túto možnosť využívajú zriedka.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk