Môže 6 dedičov prehlasovať siedmeho dediča?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dedičského sporu.

Existuje niečo také, že sa dediči spoja a prehlasujú jedného dediča, pretože nesúhlasia s jeho rozhodnutím?

Dedičov je 7. Z toho 6 jednohlasne nesúhlasí s tým, že ako chce ten jeden postupovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa všetci dedičia dohodnú, súd potvrdí dohodu, ak neodporuje zákonu a dobrým mravom.

Ak sa dedičia nevedia dohodnúť, súd potvrdí nadobudnutie dedičstva tým, ktorých dedičské právo bolo preukázané.

Možnosti väčšiny dedičov v prípade nesúhlasu toho jedného závisia o toho, o akú situáciu konkrétne ide. Na odpoveď v tejto veci mám k dispozícii málo detailov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk