Môže babka súdom vymáhať peniaze, ktoré mi dobrovoľne dala?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať, či môže odo mňa vymáhať peniaze vlastná babka, ktorá mi ich dobrovoľne dala. Vyhráža sa, že ma udá. Nemá žiadny dôkaz nijakú zmluvu, že mi ich dala. Bojím sa, aby ma neobvinila, že som jej ich ukradla.

Ďakujem

Dobrý deň,

darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy.

Ak o darovaní neexistuje žiaden písomný doklad, bolo by náročné preukázať, že k darovaniu došlo (pre Vás i Vašu starú mamu). Ak by Vás stará mama obvinila z krádeže, musel by sa v tomto prípade preukazovať Váš úmysel privlastniť si cudziu vec (babkine peniaze).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk