Môže mať dieťa zapísané v rodnom liste dve priezviská?

Zodpovedané
29. jún 2023

Dobrý deň,

som tehotná, s partnerom nie sme manželia. V októbri mám termín pôrodu a v rodnom liste dieťaťa chcem mať uvedené moje priezvisko a aj priezvisko priateľa.

Dnes sme boli na matrike vybaviť určenie otcovstva, kde sme s priateľom žiadali obidve priezviská. Vraj to nie je možné. Dieťa bude mať buď moje alebo priateľove priezvisko.

Je to pravda?

Naozaj dieťa nemôže mať obe priezviská?

Ďakujem

Dobrý deň,

na matrike Vám poskytli správnu informáciu. Dieťa pri narodení nemôže dostať 2 priezviská. Musíte si vybrať jedno z nich (Vaše alebo Vášho priateľa).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk