Môže pôrodná asistentka pracovať aj ako zdravotná sestra?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

som vyštudovaná pôrodná asistentka so strednou zdravotníckou školou.

Môžem sa zamestnať v inej ambulancii alebo na inom oddelení?

Je nevyhnutné, aby som pracovala len v gynekologicko - pôrodníckom odvetví?

Bola som na pohovore na pracovné miesto sestry v ortopedickej ambulancii a mala som zvláštny pocit.

Ďakujem

Dobrý deň,

na to, aby ste mohli pracovať aj na inom oddelení, musíte spĺňať kvalifikačné predpoklady vyžadované na danú pozíciu. Predpokladám, že pôjde hlavne o zodpovedajúce vzdelanie v odbore "ošetrovateľstvo".

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk