Môžem mať počas rodičovskej dovolenky exekútorom zablokovaný účet?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

týždeň pred pôrodom mi exekútor zablokoval účet i napriek tomu, že som sa snažila o komunikáciu.

Môžem mať zablokovaný účet, keď som bola na materskej a momentálne som na rodičovskej dovolenke?

Pracovný pomer mi trvá.

Ďakujem

Dobrý deň,

k blokácii účtu môže dôjsť v zásade aj počas materskej a rodičovskej dovolenky. Je však neštandardné, že exekútor s Vami nekomunikuje aj napriek tomu, že vy ste sa o to snažili.

Odporúčala by som Vám ešte raz kontaktovať exekútora (ideálne doporučeným listom), vyzvať ho na odpoveď v istej lehote (napr. 10 pracovných dní odo dňa prevzatia listu). Ak nezareaguje, tak podať podnet na komoru exekútorov na disciplinárne konanie.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk