Môžem podať viac podnetov na zamestnávateľa v jednom návrhu?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Ak mám viac podnetov na zamestnávateľa, môžem ich podať všetky v jednom?

Bude ma inšpektorát práce informovať o tom, že ako kontrola prebehla?

Aká je pravdepodobnosť toho, že ak zamestnávateľ poprie absenciu výplatných pások, bude mu to dokázané?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, na zamestnávateľa môžete podať aj viac podnetov v rámci jedného návrhu. O vybavení podnetu by Vás mala inšpekcia písomne informovať.

Podľa môjho názoru, ak zamestnávateľ nepredloží dôkaz o tom, že Vám výplatné pásky odovzdával a že ste ich preberali, bude mať inšpekcia za preukázané, že výplatné pásky odovzdávané neboli a teda, že zamestnávateľ porušil svoje povinnosti.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk