Môžu byť na pracovisku umiestnené zvukové kamery?

Zodpovedané
17. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom kamier na pracovisku.

Je v poriadku, keď máme na pracovisku umiestnené zvukové kamery?

Pred nástupom do práce som nebola oboznámená s tým, že sú zvukové.

Druhá otázka sa týka výpovede.

Výpoveď som podala poštou počas PN, výpovedná lehota mi uplynie 30.4.2023.

Musím ísť do firmy, alebo mi všetky potrebné dokumenty pošlú poštou?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvukové kamery môžu byť na pracovisku umiestnené, ak sú na to vážne dôvody vyplývajúce z činnosti zamestnávateľa.

O detailoch monitorovania mal zamestnávateľ informovať všetkých zamestnancov pred začiatkom monitorovania.

Ohľadom doručenia/prevzatia dokladov týkajúcich sa skončenia pracovného pomeru sa skontaktujte so zamestnávateľom. Predpokladám však, že zamestnávateľ bude preferovať, aby ste si doklady prišli prevziať osobne.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk