Musíme si nadrobiť čas, počas ktorého sme boli na školení?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

firma nám zabezpečila školenie, na ktoré budeme dochádzať od 06:00 - 14:00. O 14:00 prídem a idem do 18:00 do práce. Zamestnávateľ nám však nariadil, že si to školenie musíme ešte aj nadrobiť.

Je to v poriadku?

Môže si to zamestnávateľ dovoliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nadrábanie školenia môže zamestnávateľ nariadiť za rovnakých okolností, za akých môže štandardne nariadiť prácu nadčas. Teda len v prípadoch prechodnej a naliehavej zvýšenej potreby práce, alebo ak ide o verejný záujem. Musí dodržať minimálne prestávky na odpočinok stanovené Zákonníkom práce.

Ak by zamestnávateľ postupoval v rozpore s vyššie uvedeným, odporúčala by som Vám podať v tejto veci podnet na príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk