Na aký úrad sa máme obrátiť, keď susedove dieťa neustále trieska a my máme otrasy v byte?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

máme problém so susedmi nad nami. Tí majú dupotajúce a trieskajúce dieťa, ktoré nonstop udiera do podlahy hračkami a odrážadlom. V byte máme doslova otrasy. Nemáme šancu si v kľude posedieť, manžel nevie spať ani pred nočnou zmenou.

Kontaktovali sme domovníka a vraj nie sme prví, ktorí sa sťažujú. Bytové družstvo takéto veci nerieši.

Na koho sa máme obrátiť?

Domovník nám poradil ísť na miestny úrad.

Treba tam ísť so žiadosťou, alebo sa žiadosť napíše tam?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie som si istá, či, resp. ako by Vám mohol pomôcť miestny úrad (a teda Vám ani neviem poradiť ako je to so spisovaním žiadosti).

Ak nepomáha normálny dohovor so susedmi, odporúčala by som Vám skúsiť to prostredníctvom advokáta. V prvom kroku by som skúsila nechať zaslať susedom výzvu na upustenie od obťažujúceho konania (hlavičkový papier advokátskej kancelárie niekedy robí divy). Ak ani to nepomôže, radila by som Vám podať na súd návrh na neodkladné opatrenie, ktorým by súd zakázal susedom užívať ich byt takým spôsobom, ktorý Vás neúmerne obťažuje.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk