Stačí napísať dokument ohľadom požičania peňazí?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

v roku 2021 som terajšiemu partnerovi požičala sumu 20 000 eur na hypotéku na kúpu domu. Nemala som o tom potvrdenie. S partnerom sme sa rozišli a ja som sa odsťahovala k rodičom. Chcem napísať nejaku zmluvu a investícii peňazí a dať tam splatnosť na vrátenie peňazí 15 rokov.

Stačí napísať dokument, kde bude zahrnuté, že som mu požičala peniaze a dať tam splatnosť 15 rokov na vrátenie sumy, ísť to podpísať na matriku s bývalým partnerom?

Je potrebná nejaká oficiálna žiadosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete mať písomnú zmluvu len pre vlastné účely, stačí ak ju spíšete a podpíšete. Oficiálna žiadosť sa nevyžaduje a úradne osvedčený podpis tiež nie je nevyhnutný.

Odporúčala by som Vám však, aby ste si zmluvu nechali spísať advokátom. Ak by ste mali záujem, môžete v tejto veci kontaktovať aj mňa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk